Haber

Gelecek Partisi, Bülent Turan’ın cumhurbaşkanlığına aday olması için imza kampanyası başlattı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Bu gelişmenin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Kılıçdaroğlu’nun 2020’de bir televizyon programında adaylığına ilişkin konuşması yeniden gündem oldu.

BÜLENT TURAN NE DEDİ?

Turan, söz konusu konuşmasında “Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz. Lider olmuş biri değil. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023’te cumhurbaşkanı adayı olacağını beyan ediyorum ve Çanakkale Milletvekili olarak cumhurbaşkanı adayıyım. Bülent Turan.”

GELECEK PARTİ İMZA TOPLAYACAK

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının netleşmesinin ardından Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi’nden sürpriz bir hamle geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, Bülent Turan’ın aday olması için 100 bin imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. Söz konusu imza kampanyasına ilk imza atan Vahap Özsüer oldu.

AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDI

Öte yandan 3 yıl önceki sözleri halen gündemde olan Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bizim için en uygun adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu hep söyledik. Katkıda bulunursak ne mutlu bize. Kemal Bey’in adaylık sürecine!Daha önce adaylıktan neden çekildiğimizi anlatmıştık.Yoksa adayımız Güçlü Türkiye’nin yolundadır.Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adayımız cumhurbaşkanı olacak’ dediğini soran duymadı mı? Bırakın partisiz Cumhurbaşkanı, tek partili Cumhurbaşkanı, 5 partili milletvekili, 2 partili Belediye Başkanı da eklenmemiş mi?” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu