Haber

Hürriyet Yazarı: Erdoğan Seçimlerin Ertelenmesini İstemiyor

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasından yana olduğunu yazdı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği tartışması gündemde.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugün yazdığı yazıda AK Parti cephesinde seçimlere ilişkin tüm seçeneklerin masada olduğunu ancak herhangi bir erteleme kararı ve niyetinin bulunmadığını belirtti. şimdilik herhangi bir erteleme.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasından yana olduğunu kaydeden Fırat, bazı partililerin 18 Haziran tarihini savunduğunu belirtti.

“Seçimler en geç 18 Haziran’da yapılmalı”

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun kulis haberine göre, önceki gün toplanan AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına AKP Partisi Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri de katıldı.

görüşmede erdoğan , “YSK seçim hazırlıklarının ne aşamada olduğunu sordu” çağrıldı. seçimlerde “Ertelemenin düşünülmediği, ertelenmesi halinde Cumhur İttifakı’nın seçimleri kaybetme ihtimalinin doğacağı da ifade edildi”Dile getirilen görüşmede, nihai kararı Erdoğan’ın vereceği kaydedildi.

Fakat “Seçimin en geç 18 Haziran’a kadar yapılması gerektiğinin altı çiziliyor”Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MYK’nın ardından dün Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeye geldiğine dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu