Teknoloji

Twitter’dan yeni karar: Tik yoksa hesap koruması yok

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni güvenlik politikasına geçiş yolunda ilk adımı attı. Amerikalı iş adamı Elon Musk’ın platformu satın almasının ardından yaptığı değişikliklerle gündeme gelen Twitter, siteyi ücretsiz kullanan kişilere SMS yoluyla iki adımlı doğrulamaya izin vermeyecek.

Kullanıcıların ana sayfasında yer alan uyarıda, 19 Mart’a kadar Twitter Blue üyesi olmayan kişilerin SMS ile hesap korumasından yararlanamayacağı açıklandı. Alınan bu kararın amacının Twitter Blue kullanımını teşvik etmek ve SMS fiyatlarından tasarruf etmek olduğu düşünülüyor.

TEK FİYAT ÜYELİK

Uyarıda, hesaba erişimi kaybetmemek için Twitter Blue’ya abone olunması gerektiği belirtildi.

YouTuber Marques Brownlee’nin olaya tepkisinin ardından Musk, “Twitter telefon operatörleri tarafından oluşturulan sahte sms doğrulamalarıyla her yıl 60 milyon dolardan fazla dolandırıldığını” açıkladı. Musk yaptığı açıklamada, Twitter’ı yüzde 10’dan fazla dolandırmaya çalışan 390 telefon şirketi ile dolandırılıp iştiraklerine son verilmesinde yüzde 10’luk hisseyi kabul ettiğini esprili bir şekilde dile getirdi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu