Haber

çiçek gibi oldu

DSİ’den çiçeğin başkenti Bayındır’a müjde. “Bayındır Tarım İhtisas Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi” içinden geçen Ergenli Deresi, Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yeniden düzenlendi. Bölge OSB’ye hazır hale getirildi.

İzmir Bayındır çiçek üreticilerine müjde. Bayındır’ın tarımsal potansiyelini dünya ile buluşturarak bölge ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenen Bayındır Tarıma Dayalı Çiçekçilik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden (TDİÇOSB) geçen Ergenli Deresi tamamlandı.

Bayındır’a hayırlı olsun

Ergenli Deresi çevresine kurulacak OSB’nin K. Menderes’in ekonomisi için çok değerli olduğuna dikkat çeken DSİ 2. Bölge Müdürü Saadettin Ceylan, geçen yıl başlayan yatak temizleme ve iyileştirme çalışmalarının 2015 yılında kısa sürede tamamlandığına dikkat çekti. 1 yıl. “Bayındır’ı tebrik ederim” dedi.

35 bin m3 yığma taş sur yapıldı

Ergenli Dere Islahı 1. Kısım Projesi’nin 3 km’lik bir hattı kapsadığına dikkat çeken DSİ 2. Bölge Müdürü Saadettin Ceylan, “Dere yatağındaki 3 km’lik hududu temizleyerek 35 bin metreküp yığma taş istihkam yaptık. Ayrıca 3 km’lik servis yolu ve köprü yaparak Ergenli Deresi’ni Tarım İhtisas Çiçekçilik OSB’ye hazır hale getirdik. Saha hem modern bir görünüme kavuşmuş hem de sel riski en aza indirilmiştir.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu