Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs’ta İşçilere Mesaj Yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ne yaptıysak birlikte yaptık, birlikte başardık, sırt sırta vererek zorlukları birlikte aştık. Türk Yüzyılını yeniden sizinle birlikte inşa edeceğiz inşallah. Sizlerin desteğine güveniyorum. 14 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde emekçi arkadaşlarım, “Sizleri canı gönülden kutluyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli personel kardeşlerim ben kaptanlık yaparak geçimini sağlayan gazi bir babanın oğluyum. Gençliğinde İETT’de işçi olarak çalışmış alın teriyle çalışan bir abiyim. Emeğinizin, alın terinizin ve emeğinizin verdiği mutluluğu çok iyi biliyorum. dostlarla sıcacık ekmeği paylaşmaktır.Siyaset yoluyla ülkemize hizmet mücadelemizdir.Köklerimizi ve nereden geldiğimizi hiçbir zaman unutmadık.Hep hakkını vermeye çalıştık.Uğurdan bu yana istismar edilen 1 Mayıs’ı ilan ettik. Yıllardır tatil olarak sizlere gerçek bir personel bayramı yaşattık.İşçi sağlığı ve güvenliği ile birlikte örgütlenme, sendikal haklar ve ücretler konusunda çok değerli adımlar attık.184 lira olan asgari ücreti 126 liraya yükselttik. 2002’de dolardan 8 bin 500 liraya yani bugün 437 dolara.Asgari ücreti ve diğer ücretlilerin asgari ücrete eşit gelirlerini vergiden çıkardık.Zorlukları birlikte aştık,inşallah Türk Yüzyılını inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi arkadaşlarımın desteğine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu