Haber

Rizeli çocuklar harçlıklarını depremzedelere gönderdi

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerden etkilenenler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında Rize’de bir grup çocuk harçlıklarını Vali Kemal Ceber’e teslim etti.

Rize Valiliği’nden yapılan açıklamada Vali Ceber, Rize Doğuş Çay İlkokulu öğrencisi 7 yaşındaki Esma Sena Şadoğlu ve lojmanlarda kalan çocuklarla belediyenin toplantı salonundaki görüşmeye geldi. Rize Valiliği.

Bir yıldır biriktirdiği kumbarasını Vali Çeber’e teslim eden Esma Sena Şadoğlu, “Bir yıldır ailemden kumbarama harçlık biriktirdim. Bu parayla hayallerim vardı. Bunları gerçekleştirecektim ama deprem bölgesini görünce bu parayı oradaki arkadaşlarıma göndermek istedim.” sözlerini kullandı.

Yetimhanelerde yaşayan çocuklar, “Orada arkadaşlarımızı görünce kendimizi onların yerine koyduğumuzda çok üzüldük. Biz burada sıcacık yatağımızda yatarken onlar o soğukta yaşam mücadelesi veriyor. harçlıklarımızı toplayıp deprem bölgesindeki arkadaşlarımıza göndermeye karar verdik.” söz konusu.

Vali Ceber, Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesindeki vatandaşlara yardım malzemesi gönderildiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“İnanın bu davranışınız bize çok büyük destek oldu. Küçük bedenlerinizde kocaman yüreğinizle o kadar çok yardım ediyorsunuz ki kelimelerle anlatamam hepinizi alnınızdan öpüyorum yavrularım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu